Beşyol Evden Eve Nakliyat

Beşyol, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Küçükçekmece ilçesine bağlı 21 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında güneyinde ve doğusunda Bakırköy ilçesine bağlı Yeşilköy; kuzeyinde ve batısında ise Küçükçekmece ilçesine bağlı Gültepe mahalleleri bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü olarak en küçük mahallelerinden biri olan mahalle, D100 karayolunun güney kesiminde yer almaktadır.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi gibi birçok yükseköğretim kuruluşuna yakınlığıyla dikkat çeken ilçede genellikle öğrenciler ikamet etmektedir.

Evden eve nakliyat sektöründe yirmi yılı aşkın tecrübemizle sizlere en hızlı hizmeti vermeye Beşyol’da da devam ediyoruz. Üstelik uygun fiyatlarımız da bizi diğer firmalardan ayıran bir başka etken. Öğrencilere özel indirimlerimiz, kampanyalarımız yıl boyu devam etmekle birlikte indirimlerimizden yararlanmak için sadece öğrenci olmanız da gerekmiyor.

Alanur Nakliyat tüm İstanbul’da eşyalarınızı hızlı ve güvenilir şekilde istediğiniz yere en konforlu şekilde taşımaya devam ediyor. İstanbullular ucuz, kaliteli ve güvenilir nakliyatı bizimle tanımaya devam edecek. Hemen arayın yardımcı olalım.

Sağlıcakla kalın..

Küçükçekmece Gölü

Küçükçekmece Gölü, Marmara Bölgesi’nde, İstanbul’da Küçükçekmece ile Avcılar ve Esenyurt ilçeleri arasında yer alır. Denizden, kıyı boyunca taşınan kum ve çakılların meydana getirdiği sığ bir kıyı oku ile ayrılır. Denizin kabardığı veya göl suyu azaldığı zamanlarda da deniz suyunu göle akıtır. Bu sebeple gölün suyu az çok tuzludur. Göle kuzeyden Nakkaş Deresi, Sazlıdere ve Eşkinoz suları karışır. Göl adını köprü olmadığı zamanlarda üzerinde yer alan çekmece adı verilen elle çekilerek karşıya geçmek için kullanılan salların küçük olmasından alır.

İstanbul’un banliyö semtleri, gölün doğu kenarına kadar gelir. (Küçükçekmece, Soğuksu, Menekşe, Halkalı). Göl ağzının doğusunda (Florya) ve dil üzerinde plaj kuruluşları vardır.

Küçükçekmece halkı için de büyük sosyal olanaklar sunan gölde birçok spor faaliyeti de yapılmaktadır. Bunun yanısıra göl tarihiyle de ön plana çıkmakta. Çalışmalar sırasında bulunan kent kalıntıları, arkeologlara buranın yazılı kaynaklarda geçen ancak yeri şimdiye kadar tespit edilemeyen “Bathonea” kenti olduğunu düşündürdü. Araştırmaların en heyecan verici noktası ise gölün kuzeybatısında Firuzköy kıyısındaki yarımadada deniz tabanındaki fener kalıntılarıydı.